Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

U quajt “HERO” nga mediet në Suedi, ndërron jetë shqiptari që shpëtoi fqinjin nga flakët

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kelman Qibini shqiptari nga Tepelena i cili u quajt hero në Suedi, ka humbur jetën nga një sëmundje e rëndë. Ai u bë i njohur kur mediet në Suedi shkruajtën për të , duke e cilësuar edhe “hero”, pasi ai shpëtoi fqinjin, i cili rrezikoi jetën nga zjarri që kishte rënë në shtëpinë e tij.

Asokohe, Qibini bashkë me bashkëshoretn e tij kishin pak që ishin shpërngulur në lagjen e re në Suedi, por që me veprimin e tyre heroik, arritën t’i shpëtonin jetën fqinjit të tyre, i cili kishte mbetur i bllokuar mes flakëve.

“Ka qenë e vështirë të flemë sonte. Jam akoma i mërzitur nga ajo që ndodhi” tha Kelman Qibini. Në fund Kelman jep edhe një mesazh për komunitetin. “Unë ndoshta kam bërë atë që shumica e njerëzve do të kishin bërë në këtë situatë. Dhe ne ishim shumë fqinj që i ndihmuam”, tregoi shqiptari asokohe.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img