Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
18 °
Die
17 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

U qëllua me shpullë nga një qytetar, reagon Macron

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e djeshme presidenti i Francës, Emannuel Macron gjatë një vizite zyrtare në juglindje të vendit u qëllua me shuplakë nga një qytetar.

Menjëherë videoja e incidentit u bë virale në media dhe mori  “dhenë”.  Së fundmi, Macron ka reaguar për gazetën “Dauphiné Libéré”, ku ka bërë të ditur se është mirë dhe se ngjarja tashmë është izoluar.

Ai ka kërkuar që ngjarje me individë shumë të dhunshëm nuk duhet të lejohen që të hapin debat pasi sipas tij nuk e meritojnë.

 “Unë jam mirë. Ne duhet ta vendosim në perspektivë këtë incident, i cili mendoj se është një ngjarje e izoluar. Le të mos lejojmë që ngjarjet e izoluara, individë ultra të dhunshëm të kapin debatin publik ata nuk e meritojnë atë “, tha Macron.

Më shumë
spot_img
spot_img