Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

U qëllua me breshëri kallashnikovi, 57 vjeçari ndërron jetë në spitalin e Fierit

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Fierit, pranë ish-QTU-së, ku persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarri një 57 vjeçar.

Mësohet se shënjestra ka qenë Demir Backa, rreth 57 vjeç, pronar i lokal “Piazza” në qendër të qytetit, i cili ka qenë duke udhëtuar me makiën e tij kur është gjendur nën breshërinë e kallashnikovit.

Ai ka marrë plagë të shumta në trup dhe për pasojë ka ndërruar jetë në spiotalin e Fierit. Policia ka ngritur post-blloqe dhe po punon për identifikimin dhe kapjen a autorëve, ndërkohë që në fshatin Daullas është gjetur një makinë e djegur.

Njoftimi i Policisë:

Sot rreth orës 20:40, në vendin e quajtur “Rrethrrotullim i QTU_së”, dyshohet se nga një automjet tip “Benz” është qëlluar me armë zjarri shtetasi D. B. 57 vjeç, i cili ishte brenda automjetit të tij tip “Audi” dhe si pasojë e plagëve të mara ka ndërruar jetë në spitalin e Fierit.

Menjëherë shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, Forca e Posacme “Shqiponja” dhe 2 grupe te FNSH kanë shkuar në vendngjarje dhe po krehin zonën për kapjen e autorit.

Ndërkohë janë ngritur disa pika kontrolli në hyrje dhe dalje të qytetit të Fierit.

Në fshatin Daullas është gjetur e djegur një makinë tip “Benz” e cila dyshohet se është e autorëve të ngjarjes.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img