Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U qëllua gabimisht me armë në Athinë, mjekët bëjnë zbulimin TRONDITËS për 18-vjeçaren shqiptare: Do të jetojë gjithë jetën me plumbin në trup

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b8180755f6f07d7b0e2b9fff56c23305

Një konflikt me armë zjarri në Athinë të Greqisë, përfundoi me vrasjen e 54-vjeçarit Edmond Llangozi dhe plagosjen e dy djemve të tij Anxhelo dhe Mihal.

Gjatë përleshjes, u plagos edhe kamerierja 18-vjeçare Xhorxhina Kaso, e cila nuk kishte lidhje me ngjarjen por e ka kapur plumb qorr.

Sipas mjekëve, 18-vjeçarja nuk është goditur në një organ jetësor, por pas ekzaminimit mjeko-ligjor, zbulimi është tronditës.

Kjo pasi, Kaso mund të detyrohet të jetojë pjesën tjetër të jetës me plumbin në këmbë, pasi pika në të cilën ajo u qëllua nga pistoleta, nuk u lejon mjekëve që të bëjnë ndërhyrjen.

Mjekët thonë se nëse tentojnë të heqin plumbin mund të jetë fatale për 18-vjeçaren, prandaj ata po mendojnë që ta lënë aty.

Policia greke vijon të jetë në kërkim të autorit, edhe ai shqiptar, i cili qëlloi me armë zjarri në lokal pas një sherri për një borxh rreth 500 eurosh.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img