Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

U prit me thirrjet ‘Rama Ik’ në Elbasan, reagon Kryeministri: Dukeshin si kopje të Metës, kam 20 vjet që vij në qytet e s’kisha parë turmë të tillë ulëritëse

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

839542d24587d6e1f3e4bca091994d99

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përplasjes së militantëve të PS-së dhe PD-së gjatë vizitës për Ditën e Verës në Elbasan.

Rama ka shkruar ata dukeshin si 100 kopje të presidentit Ilir Meta. Sipas tij, kjo ishte një shfaqje vulgare e degradimit të opozitës. Rama është shprehur se kishte 20 vite që shkonte në Elbasan për Ditën e Verës dhe nuk kishte parë një turmë të tillë ulëritëse.

“Kjo shfaqje vulgare është një tjetër shembull i degradimit të një opozite demode, e cila ka në krye një kukull në duart e Saliut&Ilirit, që duan sherr e përçarje, për të marrë peng Shqipërinë e drejtësinë! Keqardhje e madhe për #PD e kthye në vegël e dy hallexhinjve të drejtësisë!

Tash 20 vjet që vij në ditën e verës në Elbasan, s’kisha parë një turmë ulëritëse me flamuj partie, si ai automobili zhurmues i filmit “Koncert në vitin 36″! Dukeshin si 100 kopje të Ilir Metës, ndërsa Luli kishte parkuar makinën në korsinë e bicikletave e ishte fshehur mes tyre!” shkruan Rama.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img