Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

U premtonte “punë të mirë”, arrestohet “tullaci” shqiptar në Itali, rekrutonte vajza nga Shqipëria dhe i detyronte të prostituonin

Lajme të ngjashëm

Një 40 vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia italiane teksa po tentonte që të kalonte  kufirin drejt Shqipërisë. Shqiptari me nofkën “tullaci” akzuzohet se rekrutonte vajza nga Shqipëria dhe i detyronte të prostituonin.

Tashmë ndaj tij është në pritje një urdhër arresti me burg për shfrytëzim prostitucioni për akte të kryera në Bolonjë në vitin 2013.

Pas arrestimit, ai u dërgua në burgun Coroneo. Sipas medieve italiane “tullaci” kishte rekrutuar vajza të bukura dhe tërheqëse nga Shqipëria, të cilat i kishte sjellë në Itali me premtimin për një punë të qëndrueshme.

Por në të vërtetë Organizata i detyronte të prostitucionin dhe i kishte besuar “tullacit” detyrën që t’i nxirrte ato në rrugë, ndërsa iu merrte të ardhurat “e punës”.


Më shumë