Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
52 %
0.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

U prek nga Covid, ndërron jetë foshnja 6-javëshe në Angli

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

40f6c099d52988ca9f052a19a6eb358a

Gjatë 24 orëve të fundit në spitalet e Anglisë kanë humbur jetën 332 persona, ndër ta edhe një foshnje 6 javësh.

 

Foshnja 6 javësh është viktima më e re, ndërsa mjekët thanë se kishte dhe sëmundje të tjera mbartëse.

Numri i viktimave të koronavirusit në spitalet në Angli ka shkuar në 22.764. The Guardian, shkruan se pacienti më i vjetër që humbi jetën nga Covid-19 ishte 103 vjeç.

Kujtojmë që deri më tani në Mbretërinë e Bashkuar 30,689 persona kanë humbur jetën, ndërsa  207,977 janë të infektuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img