Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

U plagos sot në Dibër, kush është 51-vjeçari me dy emra i njohur për policinë, në 2017 korruptoi prokurorin me 200 mijë lekë për…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

84480a5ffe8452feaf0ca79030d7515e

Ditën e sotme në Dibër është plagosur në këmbë 51-vjeçari Faik Zeqja. Ai është jashtë rrezikut për jetën dhe ndodhet në spital, për trajtim mjekësor.

Mirëpo Zeqja nuk një emër i panjohur për policinë dhe drejtësinë shqiptare. Tre vite më parë Faik Zeqja u bë i njohur në media pasi u filmua duke korruptuar një prokuror.

Fiks Fare e ndoqi rastin dhe u konstatua se Zeqja arriti të nxirrte nga komisariati kamionin e bllokuar me dru falë një rryshfeti prej 200 mijë lekësh që ia dha prokurorit Tom Deda. 

Faik Zeqja nga fshati Majtare i Dibrës është ndaluar nga policia pasditen e 5 tetorit 2016 në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Maqellarës”, ku është kapur duke transportuar 3 metër kub lëndë drusore me kamionçinën e tij me targë AA 296 BC.

Zeqja i cili përveç emrit Faik mban dhe emrin Fatjon, takon prokurorin Tom Deda, të cilit i jep 200 mijë lekë dhe më pas paraqitet në komisariat ku kamioni me dru shkarkohet dhe merr vetëm mjetin ndërsa lënda drusore mbahet në cilësinë e provës materiale.

Kamioni i lirua me motivin se kishte dokumentacion të rregullt.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img