Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

U plagos sot me armë, kush është Sino Llanaj, biznesmeni-ndërtues që e rrahën dhe 4 ditë më parë në Astir (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

756aaec70b606e2344ffbc48262cefe7

Sino Llanaj, biznesmen dhe ndërtues i njohur, mbeti i plagosur paraditen e sotme te zona e ish-Parkut në Tiranë, si pasojë e një konflikti që ka degjeneruar në nxjerrjen e armëve të zjarrit.

Sherri ka nsiur pasi dy investitoret nuk kanë rënë dakord për punimet e një pallati në ndërtim e sipër. Sherri mes tyre ka shkuar dhe në dyert e Gjykatës së Tiranës.

Shkak është bërë konflikti mes dy investitorëve për një kompleks banimi me struktura 2,9 dhe 11 kate mbi tokë në rrugën “Ndre Mjeda”..

4 ditë më parë, Llanaj dhe disa banorë të pallatit që kishin dhënë parapagim kanë tëntuar të futen në objektin në ndëtim e sipër, por janë përballur me truprojat e Albert Allmuçës, të cilët kanë rrahur biznesmenin Sino Llanaj.

Lexo edhe: Sherr mes dy ndërtuesve te “Rruga e Kavajës”, plagoset biznesmeni Sino Llanaj

Lexo edhe: VIDEO/ Ky është momenti kur truprojat rrahin biznesmenin Sino Llanaj

VIDEO: SHERRI 4 DITE ME PARE

Më shumë

spot_img
spot_img