U plagos gjatë shpërthimit tragjik në Bejrut, vdes në spital gruaja e ambasadorit

Publikuar tek: bota, më 06:30 09-08-2020 U plagos gjatë shpërthimit tragjik në Bejrut, vdes në spital gruaja e ambasadorit Foto nga shperthimi

Hedwig Waltmans-Moliere, gruaja e ambasadorit të Holandës Jan Waltmans, në Bejrut, e cila ishte plagosur rëndë në shpërthimin që ndodhi në Liban, fatkeqësisht ka ndërruar jetë.

Sipas një deklarate nga Ministria e Punëve të Jashtme e Holandisë, Molier, gruaja e ambasadorit, ka vdekur në spital.

Ministria holandeze ka lajmëruar se krahas gruas së ambasadorit, gjatë shëprthimit, janë plagosur edhe 6 shtetas holandezë përfshirë punonjës të tjerë të ambasadës.

Hedwig Waltmans-Molier ishte e angazhuar në departmentin e burimeve njerëzore në këtë ministri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmohen zyrat e ministrive në Bejrut dhe hidhet gaz lotsjellës, varet në shesh manekini i Hezbollahut
»
Article Logic
Execution time: 0.013607025146484
array(1) { ["section"]=> string(87) "u-plagos-gjate-shperthimit-tragjik-ne-bejrut-vdes-ne-spital-gruaja-e-ambasadorit-216538" }