Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
74 %
1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

U përplasën me dy makina në Itali, bëhet copa automjeti i shqiptarëve, në gjendje të rëndë për jetën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rënë ka ndodhur mbrëmë në Marola të Italisë, ku një çift shqiptarësh kanë mbetur të plagosur rëndë.

Siaps mediave vendase mësohet se çifti i bashkëshortëve të cilët ishin duke udhëtuar me një mjeti tip “Audi”, janë përplasur me dy makina të tjera.

Nga informacionet paraprake bëhet me dije se çifti i shqiptarëve kanë qenë me shpejtësi dhe fillimisht ata kanë goditur një makinë të bardhë me dy të rinj brenda, dhe më pas makina është përplasur me një tejtër mjet.

Menjëherë në vendin e ngjarjes shkuan policia, zjarrfikësit dhe urgjenca. Këta të fundit bënë të mundur dërgimin e çiftit shqiptar në spital. Policia ka nisur hetimet për këtë aksident të rëndë.

 

Më shumë


spot_img

spot_img