Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

U përplas me policinë në zyrat e FRD-së, Meta publikon videon nga protesta e 2 marsit: Kur qeveria ka frikë nga populli, aty ka liri dhe drejtësi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f8ce171d8b6aac6cbb234241e6ce8899

Presidenti Ilir Meta paraditen e sotme u përplas me efektivët e policisë bashkiake të Tiranës, pasi këta të fundit kërkonin që partia Fryma e Re Demokratike të boshatiste zyrat ku kishte selinë.

Ai ka publikuar në rrjetet sociale një video nga protesta e 2 marsit 2020, ku mblodhi në kryeqytet mijëra qytetarë për mbrojtjen e Kushtetutës.

“Kur populli ka frikë nga qeveria aty ka tirani. Kur qeveria ka frikë nga populli, aty ka LIRI, aty ka DREJTËSI”, shkruan Meta.

Më shumë

spot_img
spot_img