Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

U përplas me deputetin e PD, Basha: Padi kreut të IKMT, është ish-shefi i Tropojës. Vrasësit e Azemit udhëtuan me makinën e tij…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë të jashtëzakonshme për media ka njoftuar se PD do të padisë kreun e IKMT në Vlorë, Fatmir Meta.

Meta u konfrontua me fjalë me deputetin demokrat Agron Shehaj, gjatë aksionit për shembjen e disa banesave në fshatin bregdetar të Jalës.

Basha tha se Fatmir Meta i shpëtoi njëherë drejtësisë, kur ishte shef i komisariatit të Tropojës, ndërsa u shpreh se vrasësit e Azem Hajdarit udhëtuan me makinën e tij.

Deklarata e Bashës:

Kryeinspektori Fatmir Meta, Fatmiri i Nasidesë siç njihet ndryshe, kërcënoi deputetin Agron Shehaj. Për ata që nuk e njohin, ose ata që e kanë harruar historinë, Fatmir Meta është ish shefi i komisariatit të Tropojës në periudhën më të errët. Me makinën e tij, makinën e Fatmir Metës udhëtoi natën banda që ekzekutoi Azem Hajdarin. Këto janë bëmat e Fatmir Metës, i cili u emërua në krye të komisariatit të Tropojës si shpërblim i bandës së Zan Çaushit. Me ardhjen në krye të IKMT, ai i shërben bandës së Edi Ramës dhe Fatmir Xhafës. Banditët e Edi Ramës me uniformë po ushtrojnë dhunë nga Kukësi në Vlorë.

Sot dua t’i tregoj këtij banditi dhe kryebanditi një mesazh të drejtpërdrejtë. PD do ta kallëzojë penalisht. Drejtësia e shpëtoi njëherë për vrasjen e Azem Hajdarit, ndërsa padronit të tij, Edi Ramës i jap këtë paralajmërim: Një fije floku po ju prek përfaqësuesve të opozitës, përgjegjësinë do ta mbash ti dhe vetëm ti Edi Rama në kokën tënde.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img