Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

U përjashtua nga Kuvendi dhe po hetohet, Kryemadhi deklaron “live”: Le të më arrestojnë… do dëgjojë goca ime

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi është e përjashtuar për 10 ditë nga Parlamenti dhe po hetohet së bashku me 7 deputetë për shkak të sjelljes që kanë mbajtur gjatë protestës së ditës së hënë kundër zgjedhjes së kryeprokurores Arta Marku.

albsig

Kryemadhi mbrëmjen e sotme e ftuar tek “Të Paekspozuarit”, ka folur në lidhje me këtë vendim të marrë nga Byroja e Kuvendit si dhe për deklaratat e ambasadorit Donald Lu, i cili e dënoi dhunën e ushtruar në protestë.

Pjesë nga emisioni:

Kryemadhi: Mënyrën si  e përdori  zonjën e shkreta nuk  vuri  as dorën në kushtetutë ju  e patë. E bëri që ta fyente dhe atë sepse ishte e papërgatitur në situata të tilla. Se mos kujtoni se këta që janë në prokurori përballojnë këto skena të tilla politike.

Ylli Rakipi: Jeni nën hetim dhe jeni përjashtuar nga parlamneti?

Kryemadhi: Le të më arrestojnë. Aman mos thuaj  kështu se do të dëgjojë Era goca ime, dhe do shkojë ta presë Ramën në aeroport.

Rakipi: Po deklaratat e Lu si i komentoni?

Kryemadhi: Ambasadori është me SHBA me asnje tjeter. Dhe unë mund ta përdor, deklaratat  e ambasadorit. E ka gënjyer Rama…

Andi Bushati:

Nuk e ka gënjyer Edi Rama. Unë më kollaj  e kam të besoj që të them se e ka blerë Edi Rama po jo s’e ka gënjyer sepse ambasadori është në kundërshtim të hapur me ju. Kundërshtar me ju dhe Lulzim Bashën në këtë çështje.

Kryemadhi: Mos harrojmë që kabineti i kryeministrit nuk ka qenë më shumë 30 veta sot është 200… Menjëherë pasi  ambasadori pa letrën që Kejdi Mehmetaj i dërgoi ambasadës, tha mua nuk  më ka treguar njeri…

Bushati: Është kundërshtar me ju. Dhe ka bërë deklarata të tmerrshme në gjykimin tim  si diplomat, por që iu kundërshton ju.

Kryemadhi: Është mendimi juaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img