Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
5.1kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U përfshi në listën e deputetëve, largohet Toni Gogu, ky do të jetë Prefekti i ri i Tiranës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

70f4bee0a0d7a1a0f2d73fc0e4979927

Pas përfshirjes në listën e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit Prefekti i Tiranës, Toni Gogu ka dhënë dorëheqjen, për ti lënë vendin prefektit të ri Mersin Murataj.

Këshilli i Ministrave ka emëruar sot Muratajn në krye të Prefekturës së Tiranës, i cili vjen nga një eksperiencë e gjatë në një tjetër institucion të qeverisjes vendore, atë të Qarkut të Tiranës.

Mersin Murataj ka drejtuar së fundmi Drejtorinë e Administrimit dhe Mbrojtjes së Tokës të Qarkut Tiranë, funksion i deleguar i qeverisë përmes Ministrisë së Bujqesisë.

I diplomuar në fushën e Drejtësisë, Murataj ka drejtuar edhe më herët sektorë të ndryshëm të bujqesise në zona si Kamëz, Vorë etj.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img