Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

U përdorën 8 kg tritol, shembet me shpërthim të kontrolluar pallati 6-katësh në Durrës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një pallat 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës, është shembur me shpërthim të kontrolluar paraditen e kësaj të marte. 

Nga shpërthimi nuk u raportua asnjë dëm, teksa mësohet se për rrëzimin e tij u përdorën 300 furnela me 8 kg tritol. Ky pallat prej dy vitesh ishte i dëmtuar si pasojë e tërmetit.

IKMT paralajmëroi ditën e djeshme banorët që jetojnë pranë këtij pallati që nga ora 12:00 deri në orën 16:00 të dalin nga shtëpitë.

“Sot nga ora 12:00 deri në orën 16:00 të dalin nga shtëpitë, si dhe të lënë dritaret hapur dhe të ulin televizorët dhe çdo gjë tjetër në tokë”, thuhej në njoftimin e IKMT.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img