Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

U paraqit me dokumente false për të humbur gjurmët, arrestohet në Siçili shqiptari i shpallur në kërkim ndërkombëtar(EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 25 vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët në Siçili, pasi akuzohet për trafik droge që prej vitit 2019.

Gjatë kontrollit nga policia Vegim Sokoli 25 vjeç paraqiti dokumente të falsifikuara për të humbur gjurmët dhe të mos kuptohej se ai ishte në kërkim ndërkombëtar.

Mediet italianet shkruajnë se Sokoli kishte një rol kryesor në një organizatë të trafikut të drogës me qendër në Londër, në zonën e Southend dhe Bromley, ku edhe ishte dënuar me burgim të përjetshëm nga gjykata e Londrës.

25-vjeçari Sokoli u dërgua në burg për procedurat e mëtejshme të ekstradimit që do të trajtohen nga Gjykata e Apelit të Catanias dhe Ministria e Drejtësisë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img