Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

U paralajmërua, META pret BASHËN dhe krerët e opozitës jashtë parlamentit në Presidencë (AXHENDA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6b32fbe47353e6a7e4e289cb40fa8337

Konfirmohet se presidenti Ilir Meta do të takohet të martën me krerët politikës të opozitës së bashkuar (jashtëparlamentare) në orën 09:00.

Ishte paralajmëruar prej disa ditësh se kreu i shtetit do të priste në presidencë liderin e opozitës Lulzim Bashën (dhe kryetarët e tjerë të partive opozitare jashtë parlamentit) për të folur për krizën politike në vend, ngërçin me emërimet në Gjykatën Kushtetuese dhe vazhdimin e Reformës në Drejtësi.

Tashmë duket se presidenti po i shtrin dorën për bashkëpunim opozitës jashtëparlamentare, ndërsa ka ashpërsuar tonet ndaj qeverisë dhe PS-së.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img