Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

U nxor i pajetë nga miniera, kryebashkiaku i Bulqizës mesazh ngushëllimi: Humbja e Muharremit e pazëvendësueshme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla ka reaguar për lajmin e hidhur, ku pas 5 ditësh u gjet i pajetë Muharrem Plaku, i cili kishte mbetur i bllokuar në galerinë e një miniere.

Alla i shpreh ngushëllime familjes, teksa shkruan se humbja e tij është e pazëvendësueshme për   bashkëshorten, fëmijët dhe të afërmit e tij, por edhe për të gjithë bashkëqytetarët.

“I tronditur nga lajmi për humbjen e minatorit Muharrem Plaku. Një humbje e pazëvendësueshme për bashkëshorten, fëmijët dhe të afërmit e tij, por edhe për të gjithë bashkëqytetarët tanë që prej ditësh prisnin me shpresë dhe me sytë drejtuar hyrjes se galerisë, për një lajm të mirë rreth Muharremit.

Ndaj dhimbjen dhe iu shpreh ngushëllimet më të ndjera familjarëve dhe të dashurve të Muharremit, duke u lutur për sa më shumë durim në këtë ditë të vështirë për ta!” shkruan Alla në postimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img