Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

U nisën me autobus drejt pikës turistike, ekskursionistët shqiptarët e pësojnë keq në Itali

spot_img

Lajme të ngjashëm

2a48d26e24167a5ed5814d9a1b350781

Një autobus i nisur nga Shqipëria është ndaluar nga policia italiane teksa po shkonte në pikën turistike të Arabba-s, në veri të Italisë.

Shkak është bërë mungesa e kategorisë së lejes së drejtimit tw shoferit për autobusin 21 vendësh.

41-vjeçari shqiptar po shkonte së bashku me miqtë dhe të afërmit e tij ekskursion për “javën e bardhë” në Arabba, raporton newsbomb.al.

Por sikur të mos mjaftonte problemi me patentën, pas kryerjes së testit të alkoolit, rezultoi se shoferi kishte konsumuar sasi prej 0 dhe 0.50 g, edhe pse e vogël, e ndaluar sipas ligjit italian.

Shoferi u gjobit, iu hoq leja e drejtimit, ndërsa autobusi u sekuestrua për 3 muaj dhe tashmtë duhet të paguajë një shumë prej 6 mijë eurosh për ta rimarrë. /Newsbomb.al

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img