Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

U nis për në spital, por aksidenti i mori jetën pacientes 42 vjeçe, detaje të reja nga aksidenti tragjik në rrugën e “Rinasit”, shoferi i “Golf 5” ishte i dehur

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me aksidentin që u shënua orët e vona të mbrëmjes së djeshme në rrugën e “Rinasit”.

Ambulanca që po trasnportonte shtetasen Anila Berdaku, 42 vjeçe për në spital është përplasur me një makinë tip “Golf 5”.

Si pasojë humbi jetën pacientja 42 vjeçe, ndërsa mbetën të plagosur rëndë 3 persona të tjera. Dyshohet se shkak i aksidentit është bërë parakalimi i gabuar i ambulancës.

Burime për media bëjnë me dije se edhe shoferi i mjetit Golf, Antigon Abazi ishte në efektin e alkoolit.

Sipas matjes me drager hera e parë në masën 0.28 dhe e dyta 0.27 g/l, në kushtet për ndëshkim me masë administrative jo për arrest.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img