Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

U nis për në Samitin e G-20, avioni i Merkel bën ulje emergjente

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Avioni me të cilin udhëtonte kancelarja gjermane Angela Merkel dhe delegacioni gjerman në Buenos Aires u detyrua të ulej menjëherë pas largimit nga Berlini për shkak të problemeve teknike.

Aeroplani i kancelares gjermane Angela Merkelit u detyrua të bënte një ulje emergjente pak pasi u nis për në Samitin e G20 në Argjentinë.

Kapiteni i aeroplanit tha që ai vendosi të ndërronte aeroplanin në aeroportin e Köln-Bonn në Gjermaninë veriperëndimore pas ‘keqfunksionimit të disa sistemeve elektronike’.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img