Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
15 %
3.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

U ngeci mjeti në baltë, turistët kanadezë të bllokuar për disa orë në Skrapar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy turistë kanadezë kanë mbetur të bllokuar ditën e sotme për dosa orë në skrapar, pasi mjeti i tyre ngeci në baltë.

Ata kanë telefonuar Policinë e Skraparit dhe këta të fundit nisën kërkimet menjëherë, duke bërë të mundur gjetjen e tyre pas disa orësh.

Efektivët kanë bërë të mundur nxjerrjen e mjetit nga balta dhe i kanë shoqëruar turistët deri në rrugën kryesore.

“Policia në ndihmë të turistëve kanadezë.

Rreth orës 13:50, në Komisariatin e Policisë Skrapar ka mbërritur një telefonatë nga dy turistë kanadezë, të cilët kërkonin ndihmën e Policisë, pasi për shkak të terrenit të vështirë mjeti i tyre kishte ngelur në baltë në një përrua dhe ata nuk dinin vendin ku kishin ngelur.

Shërbimet e Policisë menjeherë pasi morën njoftimin, nisën kërkimet për turistët dhe pas disa orësh bënë të mundur gjetjen e tyre.

Punonjësit e Policisë iu kanë dhënë ndihmë turistëve, duke u nxjerrë mjetin nga vendi ku kishin ngelur dhe më pas i kanë shoqëruar deri në rrugën kryesore.

Turistët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe kanë falënderuar Policinë për ndihmën e dhënë”, njofton policia.

Më shumë


spot_img

spot_img