U ngazëllye kur e pa, punonjësja e aeroportit harron të vërë frenat e dorës dhe përplaset me avionin e Kancelares Merkel

Publikuar tek: bota, më 20:31 14-05-2019 U ngazëllye kur e pa, punonjësja e aeroportit harron të vërë frenat e dorës dhe përplaset me avionin e Kancelares Merkel

Një punonjëse e 'German Airport' ka përplasur avionin e kancelares gjermane Angela Merkel, teksa ai ndodhej në pistë.

Punonjësja e cila ishte duke drejtuar një furgon të aeroportit, sapo ka parë avionin e Merkelit me stemën e Republikës Federale të Gjermanisë është ngazëllyer nga pamja që i është shfaqur përpara syve dhe ka zbritur menjëherë nga mjeti.

Der Spiegel shkruan se ajo kishte dashur të shkrepte disa foto të avionit të kancelares dhe kur është hedhur menjëherë nga furgoni ka harruar të vërë frenat e dorës.

Kancelarja nuk ishte në afërsi të avionit në momentin e përplasjes dhe u detyrua të kthehej në Berlin me helikopter ndërkohë që u vlerësua dëmtimi i aeroplanit të saj. /NEWSBOMB.AL

Screenshot_2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHBA dhe Rusia angazhohen për përmirësimin e marrëdhënieve
Eskorta e Donald Trump përfshihet në aksident, plagosen 3 persona »
Article Logic
Execution time: 0.012235879898071
array(1) { ["section"]=> string(126) "u-ngazellye-kur-e-pa-punonjesja-e-aeroportit-harron-te-vere-frenat-e-dores-dhe-perplaset-me-avionin-e-kancelares-merkel-164350" }