Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

‘U ndjeva i lënë pas dore’, fitoi betejën me COVID-19, Neritan Ceka tregon se sa i kushtoi e gjithë kura

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5f922c6c39b8ee0ffd5bd7bfcb206040

Politikani dhe arkeologu Neritan Ceka është shëruar nga koronavirusi dhe ka bërë daljen e parë mediatike që nga infektimi.

Ai ka treguar përvojën e tij në një intervistë në News24, ku është shprehur se është ndjerë i lënë pas dore, pasi askush nuk u interesua për shëndetin e tij dhe të bashkëshortes.

“Covidi është vetmi, interesimi i njerëzve të ndihmon”, tha ai. Ai tregon se është ndjere i lënë pas dore nga shteti dhe se për pensionistët që nuk janë të rënduar nga ana shëndetësore, kalimi i sëmundjes në shtëpi, është vdekje”, tha ai.

Ceka ka treguar edhe shumën që i kushtoi i gjithë trajtimi, ndërsa tha se ilaçet i morën pa recetë.

“Gjithë trajtimin e bëmë vetë, kushton 5 mijë euro. Nuk na dhanë recete, i morëm ilaçet pa recetë”, tha Ceka.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img