Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

U ndërtua pas tërmetit, kopshti në Kamëz fiton çmimin ndërkombëtar: Një nga ndërtesat mësimore më të bukura në Europë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë mesditën e sotme lajmin për vlerësimin e një prej kopshteve të ndërtuara gjatë procesit të Rindërtimit. “Lidhja e Prizrenit” në Kamëz, është vlerësuar me çmimin ndërkombëtar të arkitekturës “BigSEE ARCHITECTURE AWARD 2021”.

“Duke u cilësuar si një nga ndërtesat bashkëkohore mësimore më të bukura të ndërtuara në Europë vitin e shkuar, në përshtatje me kërkesat dhe dëshirat e fëmijëve, kopshti i Ri i Rindërtimit, “Lidhja e Prizrenit” në Kamëz –  aty ku deri dje kishte vetëm ndërtime pa leje, baltë e dy gishta lart – ka fituar çmimin ndërkombëtar të arkitekturës: “BigSEE ARCHITECTURE AWARD 2021”, shkruan Rama.

Më shumë


spot_img

spot_img