Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

U ndaluan për tejkalim shpejtësie, qeni i policisë u zbulon 164 kilogram metamfetaminë

spot_img

Lajme të ngjashëm

b7b2354e8877163e4cb26425c9c19a75

Një polic i trafikut në Arizona, SHBA ka ndaluar një makinë për tejkalimin e shpejtësisë, por pas kontrollit të makinës me ndihmën e qenit Brutus, janë gjetur të fshehura 164 kilogram metamfetaminë të fshehur.

Gjatë ndalimit polici kishte vënë re diçka të dyshimtë, ndaj kërkoi edhe përforcime.

Patrulla që erdhi në ndihmë kishte me vete edhe qenin e quajtur Brutus, I cili lajmëroi oficerët për drogën, me një vlerë prej 4.1 milion dollarësh.

Ky ishte konfiskimi më I madh në historinë e policisë së Arizonës.

Julie Jeannie Mason, 52 vjeç dhe Maurius Montez Mason 38 vjeç janë arrestuar me akuzën e posedimit dhe trafikimit të drogës.

Më shumë

spot_img