Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

U nda nga jeta në moshën 99-vjeçare, zbulohen amanetet e fundit të Princit Philip

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e djeshme bashkëshorti I Mbretëreshës Elizabeth, Princ Philip humbi jetën në moshën 99-vjeçare.

Lajmin e hidhur e bëri të ditur vetë Pallati Mbretëror në një deklaratë zyrtare.

Burrime nga oborri mbretëror kanë treguar se dëshirat e fundit të Princ Philip ishin të vdiste i qetë në shtëpinë e tij.

“Dëshira më e madhe e Dukës ishte për të vdekur i qetë në shtëpi”, thanë ata për prestigjozen “The New York Post”.

“Ne e dinim që kur ai erdhi në shtëpi do të vdiste me këto kushte, jo në një shtrat spitali, por në shtratin e tij,” shtuan burimet.

Ndërsa, dëshira tjetër ishte në lidhje me funeralin e tij dhe si bashkëshort i Mbretëreshës, Princi Philip gëzon të drejtën e një funerali shtetëror.

Në muajin qershor, Princi Philip do të mbushte 100 vjeç.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img