Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

U mor vendimi për ekstradimin e tij drejt Italisë, reagon “Zoti i drogës”: Kisha shpresë tek drejtësia, më bënë kurban

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas vendimit të ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja për të lejuar ekstradimin e Alket Hatijës, ka bërë që të reagojë dhe vetë Hatija, i konsideruar si “Zoti i drogës”.

Hatija nga arratia në një reagim për gazetaren Klodiana Lala, e quan të turpshëm vendimin e drejtësisë shqiptare.

I është shprehur se shpresonte te drejtësia, por që sipas tij nuk ka funksionuar.

“I nderuar ministër kisha shumë shpresë tek drejtësia juaj shpresoja, që familja ime do gjente qetësi meqë kemi një ministër të drejte! Por drejtësia lë për të dëshiruar mesa shoh…Familja ime qenka vetëm në dorë të të madhit Zot. Ky është turp i drejtësisë shqiptare. Më bënë kurban, që fëmijët e tyre të jetojnë në komoditet” tha ai.

Hatija është dënuar me 20 vite burg në Itali. Dënim të cilin e ka kryer një herë në Shqipëri, pasi ka bërë 16 vite burg.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img