Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U mërzitën nga karantina dhe udhëtuan 150 milje, e pësojnë keq të rinjtë shqiptarë në Britani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cdc4581ac14a06bda767293ec6fd09b1

Policia britanike ka gjobitur tre të rinj shqiptarë, pasi kanë udhëtuar 150 milje në Peak District sepse ‘bllokimi është i mërzitshëm’.

Ata janë gjobitur me nga 10 000 paund dhe u është sekuestruar makina, shkruan Daily Mail.

Fatkeqësisht, patentat e shoferëve shqiptarë nuk funksionojnë në Britani pas 10 vjet qëndrimi, kështu që automjeti u sekuestrua.

Gjobat maksimale 10,000 £ janë menduar për organizatorët e mbledhjeve të më shumë se 30 personave, duke përfshirë festat, ahengjet dhe protestat.

Sipas shifrave midis gushtit dhe 20 dhjetorit, nga 196 gjobat me nga 10 000 paund e lëshuara në Angli 5 ishin paguar, 53 ishin duke u kontestuar zyrtarisht, 42 ishin injoruar dhe 96 kishin akoma kohë për të paguar në periudhën e pagesës 28-ditore.

Kjo vjen ndërsa më shumë shkelës të rregullave Covid u goditën me gjoba, duke përfshirë një adoleshent, një person që po protestonte për bllokimin dhe një grup miqsh që vozitën 150 milje sepse ishin ‘mërzitur’.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img