Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U largua nga gara e 25 prillit se nuk i pëlqeu vendi në listë, ja kush e zëvendëson deputetin miliarder Alket Hyseni

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6c36791aeb56e0951d89f662b9a40330

Kryeministri Edi Rama tha gjatë një konference për media se një prej kandidatëve është tërhequr, por nuk e tregoi emrin. Newsbomb.al. mësoi se kandidati i larguar është deputeti aktual i Sarandës, Alket Hyseni.

Arsyeja kryesore e tërheqjes së Hysenit besohet të jetë renditja i 11-i në listën e PS, një vend i pasigurtë që mund të ketë shkaktuar pakënaqësi te ai. Ndërkohë newsbomb.al mëson se kandidati që do të zëvendësojë ish-deputetin miliarder është Leonard Beqiri.

Ky i fundit ka qenë kandidat i Partisë Social Demokrate në Vlorë në vitin 2017, ku u tërhoq nga gara dhe shprehu asokohe mbështetjen për Kryeministrin Rama.

“Mbështes angazhimin e Shqipërisë drejt integrimit, rruga e nisur ka nevojë për votën e gjithë shqiptarëve”, u shpreh Beqiri asokohe.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img