Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

U kritikua për ‘Taramelen’, Alketa Vejsiu ka një mesazh për të gjithë  (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

65513652ef2ff478ab4f7c9f66680ddc

Javët e fundit Alketa Vejsu u vu në qendër të vëmendjes së mediave, kryesisht atyre onkline. Shkak për këtë u bë historia e vogëlushit të ‘Piter Pan, Xhejson Bafti.

I vogli i njohur si ‘Taramelja’ për shkak se nuk shqipton dot gërmën ‘k’, jetonte në kushte jo të mira në një fshat të Tiranës, ndërsa Alketa u zotua se do i ndryshonte atij jetën.

Moderatoja bëri vazhdimisht thirrje për të ndihmuar Xhejsonin e vogël dhe në në fund atij dhe familjes iu dhurua një banesë në Tiranë.

Mirëpo, e gjithë kjo histoi pati edhe kritika të shumta. Ndërsa së fundmi duket se Alketa ka dashur tu japë një mesazh të gjithëve.

“Premtoni vetes të jeni kaq të fortë sa asgjë nuk mund të prishë paqen e mendjes suaj. Të flasësh për shëndetin, lumturinë dhe prosperitetin për çdo person që takon. Për të bërë të gjithë miqtë tuaj, të ndjejnë se ka diçka të bukur tek të gjithë. Të shikosh anën e diellit të gjithçkaje dhe të realizosh optimizmin tënd. Të mendosh vetëm për të mirën, të punosh vetëm për të mirën dhe të presësh vetëm më të mirat. Të jesh po aq entuziast për suksesin e të tjerëve saç jeni për suksesin tuaj. Të harrosh gabimet e së kaluarës dhe të fokusohesh mbi arritjet më të mëdha të së ardhmes”- është një pjesë e shkrimit që ka postuar Alketa Vejsiu në profilin e saj në Instagram.

kakkakakaka.jpg

 

 

 

Më shumë

spot_img