Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

U kovertua në të krishtere, babai mysliman i vë flakën të bijës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendimi për t’u konvertuar nga myslimane në të krishtere i ka kushtuar rëndë një 24 vjeçare në Ugandë.

Kur ka marrë vesh për veprimin e vajzës së tij, babai i hodhi benzinë dhe i vuri flakën.

Fatmirësisht vajza nuk vdiq, por ka marrë plagë të shumta, ndaj për më shumë se 1 muaj do t’i duhet të qëndrojë në spital.

Rahema Kyomuhendo, vajza 24 vjeçare, tha se kishte dëgjuar në radio për krishtërimin dhe pas bisedave me një mikeshën e babait të vet, ajo vemdosi të kthehej në të krishterë.

“Unë pranova Jezusin si Zotin dhe Shpëtimtarin tim”, tha ajo për mediat lokale.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img