Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

U konfliktuan me gjyqtarin në koridorin e sallës e gjyqit, lirohen nga qelia tre vëllezërit Myslimi në Vlorë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Vlorës ka liruar nga burgu tre vëllezërit Myslimi, të cilët u konfliktuan me gjyqtarin Arqile Basho, më 15 korrik.

Apeli vendosi të lirojë nga burgu Fatos Myslimin, ndërsa për dy vëllezërit e tjerë, Elmaz dhe Myslym Myslimin vendosi masën e sigurisë “detyrim paraqitje” nga “arrest shtëpie” që iu caktoi shkalla e parë.

Kujtojmë se ngjarja më 15 korrik ndodhi në ambientet e gjykatës së Vlorës, ku pas një vendimi të dhënë, gjyqtari Arqile Basho 63-vjeç, u dhunua nga 3 të paditurit.

Vëllezërit Myslimi kanë akuzuar gjykatësin, duke pretenduar se po u grabit pronën dhe sipas tyre vendimi i Bashos është dhënë kundër tyre.

Më shumë

spot_img