Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

U konfliktua me djemtë e tij tek Liqeni Artificial, lirohet nga burgu ish-gjyqtari Alaudin Malaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

711b840c4ba88c70f6a2964e82d259d9

Ish-gjyqtari dhe ish-anëtari i KLD-së, Alaudin Malaj, është liruar nga qelitë e paraburgimit, pasi u arrestua me 26 dhjetor.

Ai kishte një urdhër mbrojtje që të mos u afrohej djemve të tij, po ai ka zhvilluar një zënkë me ta.

Alaudin Malaj ka dalë ditën e sotme para trupit gjykues, e cila ka vendosur detyrim paraqitje për ish gjyqtarin.

Konflikti me djemtë e tij ka nisur në lidhje me pronësinë  e një automjeti. Sipas njoftimit të policisë, Malaj i parë fëmijët e tij në parkim dhe ka shkelur urdhrin e mbrojtjes që të mos u afrohet atyre, pasi pas divorcit ata i janë lënë në kujdestari bashkëshortes së gjyqtarit.

Njëri nga djemtë ka pretenduar se Alaudin Malaj e përdorte automjetin në pronësi të ish-bashkëshortes pa dijeninë e saj dhe sherri ka degraduar deri sa ka ndërhyrë policia.

Më shumë

spot_img