Hapësire reklamuese

Bota

U kapën në “shtëpi bari” me vlerë 2.1 mln euro, dënohen dy të rinjtë shqiptarë

Shkruar nga Newsbomb
U kapën në “shtëpi bari” me vlerë 2.1 mln euro,

Dy të rinj shqiptarë janë dënuar në Britani, pasi më herët janë arrestuar në një “shtëpi bari” në Uellsin e Jugut.

Emigrantët e paligjshëm Adrian Daja, 27 vjeç dhe Andi Shabani, 28 vjeç, u kapën duke u kujdesur për bimët narkotike në Wildings. Të rinjtë shqiptarë pranuan se prodhonin dhe kujdeseshin për kanabisin dhe u burgosën nga gjykata e Cardiff Crown.

Atë kohë kur u arreestuan, shqiptarëve iu gjet një sasi tepër e madhe bimësh, plot 3000 rrënjë me vlerë prej 2.1 milionë paund.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese