Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

U kapën me kanabis 500 mijë paund, dënohen dy shqiptarët në Britani (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë janë arrestuar në Britani, pasi janë kapur me 500 mijë rrënjë kanabis.

Ervis Roci dhe Edi Kotorri u kapën nga policia, ndërsa po  kryenin operacion në tarracën e një shtëpie në Bradford muajin e kaluar.

205641328 1218594418605919 409277770009469542 n

Roçi u gjet në dhomën e ndenjës, ndërsa Kotorri ishte fshehur në oxhakun e ndërtesës. 

Gjatë kontrollit, policia gjeti dhe sekuestroi 350 bimë kanabisi vlera e së cilës nëse do të shitej në treg, kapte vlerën e 500 mijë paund.

Ata u deklaruan fajtorë për prodhimin e kanabisit dhe u dënuan me 20 muaj burg secili.

Më shumë

spot_img
spot_img