Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U kapën me 577 kg kanabis në formë çokollate, Gjykata e Vlorës merr vendimin për tre të arrestuarit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Vlorës ka marrë vendimin për tre trafikantët që u kapën me 577 kg kanabis në gomomon e kapur katër ditë më parë.

Bëhet me dije se Gjykata ka dhënë masën “arrest me burg” me afat 40 ditë për trafikantët Mandi Begaj, 43 vjeç, Herman Muçaj, 27 vjeç, Ëngjëllush Mukaj 34 vjeç.

Kujtojmë që tre autorët u arrestuan më 23 maj pas një operacioni të përbashkët i kryer nga Shërbimet e DVP Vlorë, në bashkëpunim me Delta Forcë, Guardia di Finanza, Policinë Kufitare Vlorë dhe QNOD, ndërsa është sekuestruar mjeti lundrues gomone, në bordin e të cilës u gjetën dhe u sekuestruan 577 kg lëndë narkotike, një pjesë në formë çokollate.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img