Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U kapën me 5 milion lekë në makinë, me të cilat do blinin vota, Apeli i GJKKO lë në burg 2 zyrtarët e Bashkisë së Bulqizës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Apeli i Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ditën e sotme ka lënë në fuqi masën “arrest me bug” për Denis Xholin e Albjon Çekun.

Dy zyrtarët e Bashkisë së Bulqizës asakuzohen për krim zgjedhor.

Kujtojmë që Xholi dhe Çeku u arrestuan në 23 prill në Dibër me një sasi lekësh në makinë.

Ata akuzohen për veprën penale “Korrupsion aktiv në zgjedhje”, pasi dyshohet se paratë do t’i përdornin për të blerë vota.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img