Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E premte, 7 Tetor, 2022

U kapën me 40 kg heroinë, gjykata italiane dënon 3 shqiptarët që kthyen apartamentin në rafineri droge (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një gjykatë në Itali ka dënuar 3 shqiptarë, pasi u kapën me 40 kg heroinë dhe armë të fshehura në një apartament në Ravenna.

Shqiptarët u kapën më 22 korrik të këtij viti nga karabinierët italianë në Rimini, por sot u njohën me masën e sigurisë nga gjykata italiane.

Mediet italiane raportojnë se 26-vjeçari Mateo Gjepali dhe 33-vjeçari Armand Kapidani u dënuan me 10 vite burg, ndërsa Gazmend Gjipali, kushëriri i Mateo Gjepalit u dënua me 11 vjet burgim dhe 84 mijë euro gjobë.

Sipas medieve italiane, Mateo Gjepali, i konsideruar si një element i shquar i trafikut të drogës në veri të Italisë, i kishte shpëtuar arrestimit duke u strehuar në Shqipëri, por falë bashkëpunimit të policisë italiane dhe shqiptare u bë i mundur arrestimi i tij

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img