Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

U kapën me 4 TON DROGË, prokurori italian kërkon 40 vite BURG për 4 shqiptarët (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokurori italian në Leçe kërkon plot 38.8 vite burg për katër shqiptarë të përfshirë në trafikun e sasive të mëdha të narkotikës drejt shtetit fqinj.

Bëhet fjalë për Geraldo Ismailaj, Alban Limaj, Alvaro Aliaj dhe Erfan Bajrusi, katër shqiptarët që ishin pjesë e një grupi kriminal të shkatërruar rreth një vit më parë gjatë një aksioni policor që çoi në pranga 15 persona.

Gjatë operacionit “San Silvestro” u sekuestruan plot 3750 kilogram marijuanë, 50 kilogram hashash, 1 kilogram kokainë dhe 1 kilogram heroinë.

Përkatësisht, prokurori italian ka kërkuar:

Geraldo Ismailaj   3,4 vite burg dhe 44 mijë euro gjobë

Alban Limaj 18 vjet vite burg

Alvaro Aliaj 8,8 vite burg

Erfan Bajrusi 8,8 vite burg

Më shumë

spot_img
spot_img