Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

U kapën me 4.6 kg tritol në makinë, Gjykata e Durrësit jep vendimin për tre të arrestuarit (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën “arrest me burg” për tre të arrestuarit që u kapën me 4.6 kg lëndë eksplozive tritol dhe C-4.

Bëhet me dije se Gjykata ka lënë në burg, Barim Flora 42 vjeç, banues në Tiranë, Ardjan Gjoka 33 vjeç dhe Jemin Flora 33 vjeç, banues në Tiranë, të cilët akuzohen për trafikim të lëndëve plasëse.

Kujtojmë që personat në fjalë u arrestuan dy ditë më parë. Në makinën me të cilën po udhëtonin janë gjetur 4.6 kg lëndë eksplozive tritol dhe C-4, një kallashnikov, municion luftarak, granata dore dhe kapsolla detonatore.

Më shumë

spot_img
spot_img