Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
2.1kmh
75 %
Enj
26 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

U kapën me 12 kg kokainë të fshehur në “Ford Fiesta”, arrestohet çifti shqiptar në Itali, detaji që i nxorri zbuluar

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1b0d90da91bfc829d2972b2b900c99ac

Një çift shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë italiane, pasi u kapën me 12 kg kokainë në mjetin ku po udhëtonin. 

Mediat italiane bëjnë me dije se çifti u kap në autostardën  “Autostrada del Sole”, kur në makinën e tyre tip “Ford Fiesta” kishin fshehur një sasi prej 12 kg kokaine.

Arrestimi i tyre është bërë më 27 janar në Guardamiglio, por vetëm sot është bërë i ditur lajmi për shkak të hetimeve. Fillimisht ata janë ndaluar për një kontroll anti-Covid, teksa ishin shumë larg vendbanimit të tyre.

Kur u pyetën nga karabinierët se pse kishin dale në një orar të vonë, ata janë shprehur se ishin nisur për disa ditë tek të afërmit, por në makinë, nuk kishte asnjë valixhe. 

Më pas policia kontrolloi mjetin me të cilin po udhëtonin, ku zbuluan dhe 12 kg kokainë të fshehur brenda tij. Tashmë çifti ndodhet në burgun e Lodit në Itali ku po vuajnë dënimin e tyre.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img