Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U kapën me 104 kg kokainë në makinë, Prokuroria në Holandë kërkon 4.5 vite burg për shqiptarin dhe irakienin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4aeba1f9600306560bde3e512c1d4b63

4.5 vite burg kërkon Prokuroria e Holandës për një shqiptar dhe një irakien që u kapën në gusht 2020 me 104 kg kokainë në makinë.

25 vjeçari shqiptar dhe 31 vjeçari irakien, të dy pa vendbanim të përhershëm, u kapën në flagrancë afër Abcoude më 7 gusht 2020, me 104 kilogramë kokainë, në një hapësirë ​​të fshehur në një makinë me qira.

Irakieni që kishte marrë makinën me qira ka një rekord të gjerë penal duke filluar nga prona te krimet e dhunshme, ndërsa shoferi shqiptar nuk ka rekord penal në Holandë. Identiteti i tyre nuk bëhet me dije, shkruan newsbomb.al.

Policia i ndaloi të dy në makinën e tyre në autostradën A2 drejt Amsterdamit, afër Abcoude, pas një raporti nga sistemi ANPR (njohja automatike e numrave të targave). Makina ishte e një kompanie që jepte makina me qira, ku më herët një automjet tjetër pasi ishte inspektuar, ishte zbuluar se kishte një hapësirë ​​të fshehur për drogë.

Gjatë kontrollit, policia gjeti një hapësirë ​​të madhe të fshehur nën bagazh, në të cilën ndodheshin 104 pako kokainë me në total 104 kilogramë, shkruan newsbomb.al. Policia gjeti gjithashtu tre telefona PGP dhe më shumë se 2,000 euro para cash.

Gjykata e Roterdamit do të vendosë më 12 shkurt për dy të arrestuarit.

foto-2-26mound.jpg

foto-1-26mound.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img