Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

U kapën duke ngrënë ushqimet e lëna nga klientët, shkarkohen 17 kamarierë

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një bar restorant të Glasgow që ka çuar në shkarkimin nga puna të 2/3 të gjithë stafit.

Plot 17 kamarierë janë shkarkuar pasi u kapën në kamerat e kafenesë Waitrose duke ngrënë ushqime nga pjatat e lëna të klientëve.

Një person anonim tha për Daily Record se vendimi për t’i përjashtuar nga puna ishte ekstrem.

“Ndoshta ata ishin thjeshtë të urritur. Kur një klient për shembull porosiste një brownie dhe nuk mundej ta mbaronte, e kishte mbaruar kamarieri gjatë rrugës për në kuzhinë”, tha ai.


Më shumë