Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U kap me kokainë në lokal vihet në pranga i riu në Dibër, 1 milion lekë gjobë pronarit që shkeli masat anti-Covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d011293eaddc34161a758761a70d48ba

Një 18 vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi u kap me një sasi kokaine në një lokal në Durrës.

Sipas njoftimit të policisë bëhet me dije se i arrestuari është shtetasi me iniciale XH.K., 18-vjeç, së  bashku me të janë shoqëruar edhe tre persona të tjerë.

Po ashtu është gjobitur me 1 milionë pronari i një lokali që po ushtronte aktivittet jashtë orës policore.

Njoftimi i plotë i policisë:

U kap me lëndë narkotike kokainë në një lokal gjatë fashës orare të ndaluar, vihet në pranga 18

Procedohen penalisht për moskallzim krimi edhe tre shtetas të tjerë që shoqëronin 18-vjeçarin.

Ndëshkohet me masë administrative 1.000.000 lekë shtetasi F. Z., pronari i lokalit i cili ushtronte aktivitetin në kundërshtim me Aktin Nromativ për parandalimin e përhapjes së COVID-19

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër , në bashkëpunim me forcën e posaçme ‘Shqiponjat’ dhe Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në DVP Dibër, në zbatim të detyrave për kontrollin e territorit me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri dhe lëndë narkotike, si dhe për monitorimin e zbatimit të masve anticovid, gjatë kontrollit të territorit rreth orës 21.40 të mbrëmjes së djeshme kanë konstatuar një lokal të hapur ku brenda ndodheshin disa të rinj.

Gjatë kontrollit fizik, shërbimet e policisë i kanë gjetur në trup shtetasit XH.K, 18 vjeç. një dozë me

Shtetasi XH.K., sëbashku me tre shtetas të tjerë që ndodheshin në tavolinë me të janë shpoqëruar në Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër ku në përfundim të veprimeve është bërë arrestimi në flagrancë i shetasit XH.K., për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Si dhe janë proceduar penalisht për veprën penale “Moskallzim krimi”, shtetasit S.E, K.A dhe R.M.

Gjithahstu nga forca e posaçme ‘Shqiponjat’, i është vendosur masa administrative 1.000.000 lekë pronarit të lokalit shtetasit F.Z., pasi ushtronte aktivitetin në fashën orare të ndaluar , në kundërshtim me Aktin Normativ.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Dibër për veprime të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img