Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U kap me armë pranë selisë së PS ku ishte dhe Rama, Prokuroria jep pretencën për Valdimir Gjutën; mund të dënohet me disa vite burg

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8574e8972f0426250be5a820b6900518

Vladimir Gjuta u kap nga Policia e Tiranës në shkurt të 2020 pranë selisë së PS, pasi lëvizte me armë në makinë, ndërkohë që iu gjetën dhe 100 mijë euro para të thata.

Armëmbajtja pa leje dhe paratë e padeklaruara mund t’i kushtojnë deri në 5 vite burg Vladimir Gjutës.

Prokuroria e Tiranës kërkoi këtë masë dënimi për të, në përfundim të gjykimit të tij për akuzën e “mbajtjes pa leje të armëve luftarake” dhe për “mbajtje pa leje të armëve të ftohta”.

Seanca e radhës, ku pritet të dëgjohen konkluzionet e mbrojtjes u caktua në 27 janar

Lexo edhe: U arrestua me armë pranë selisë së PS ku ndodhej Rama, Vladimir Gjuta asnjë kontakt me botën e jashtme, mbyllet në ’41-BIS’

Lexo edhe: Vendoset ‘arrest me burg’ për Vladimir Gjutën, habit me deklaratën në gjyq: Edi Ramën dhe Berishën i dua shumë

Lexo edhe: I maskuar, me pistoletë me 20 plumba dhe 100 mijë euro në çantën ‘Guçi’, si tentoi Gjuta të futej me forcë në mbledhjen e kryesisë së PS

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img