Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

U kap me 613 kg kokainë, Prokuroria mbyll hetimet për Arbër Çekajn

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8bf68fdd8981ddba9e530b00fca5a80c

Prokuroria ka mbyllur hetimet për pronarin e firmës së importeve të frutave nga Kolumbia “Arbër Garden”, Arbër Çekaj.

Dosja për 613 kilogram kokainë, që u kap rreth një vit e gjysmë më parë në konteinerin me banane nga Kolumbia, u dërgua për shqyrtim në Gjykatë.

Arbër Çekaj dyshohet se është porositësi i ngarkesës prej 613 kilogram kokainë të pastër që u kap në Maminas gjatë shkarkimit në magazinën e Çekajt.

Ai po hetohet në Gjermani për veprimtarinë e tij atje, si dhe për dyshimet mbi krijimin e aktivitetit kriminal, ndërkohë disa javë më parë, Çekaj kërkoi azil politik në këtë shtet.

Më herët Ministria e Drejtësisë ka nisur në Gjermani kërkesën për ekstradimin e Çekajt në vendin tonë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img