Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

U kap me 613 kg kokainë në Portin e Durrësit, Arbër Çekaj i shtohet listës së regjimit “41 bis”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Drejtësisë ka miratuar sot kërkesën e SPAK, lidhur me shtetasin Arbër Çekaj i cili u kap në postin e Durrësit me 613 kg lëndë narkotike, e llojit kokainë.

I dënuari Çekaj do të kalojë në regjimin “41 bis” në të cilin janë futur gjithashtu edhe tre emra të njohur të botës së krimit si: Aleksandër Llanaj, Redjan Rraja dhe Fatmir Pjetri.

Arbër Çekaj u arrestua në vinin 2018 dhe është dënuar me 14 vite burg, pasi akuzohet për trafik ndërkombëtar droge. Në muajin Gusht të këtij viti ai tentoi së bashku me Fatmir Pjetrin që të arratiseshin nga burgu 313, por kjo tentativë e tyre rezultoi e dështuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img