Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

U kap me 36 kg kokainë të fshehur në sedilje të makinës, arrestohet “KAPO” shqiptar në Itali (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 48-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi u kap duke transportuar me makinë nga Francë për në Itali 36 kilogramë kokaine.

Në pranga ka përfunduar shtetasi Norend Kapo, banues në Pesaro.

Mediet italiane shkruajnë se operacioni anti-drogë është zhvilluar në zonën kufitare Morgex mes Italisë dhe Francës.

48-vjeçari u arrestua në Morgex pasi gjatë kontrollit në makinë u dyshua se ai mund të kishte lëndë narkotike. Pas kontrollit u zbulua sasia e lëndës narkotike, të cilën shqipatri e kishte fshehur në sediljen e shoferit dhe pasagjerit.

Tashmë Norend Kapo akuzohet për posedim dhe trafik droge, ndërsa rrezikon deri në 20 vite burg.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img